رفتن به محتوای اصلی
09016089784 info@bqrsc.com
برنامه ریزی زمانی پروژه نرم افزار کامفار

برنامه ریزی زمانی پروژه نرم افزار کامفار

برنامه ریزی زمانی پروژه نرم افزار کامفار

 

برنامه ریزی زمانی پروژه نرم افزار کامفار در نرم افزار کامفار از سه بخش تشکیل شده است که در این نوشته تمامی بخش ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

فاز ساخت

در بخش فاز ساخت باید زمان شروع و مدت زمان فاز ساخت پروژه را وارد کنیم و خود نرم افزار زمان پایان را محاسبه می کند.

فرض کنید زمان شروع ساخت پروژه 1/98 می باشد و مدت زمان ساخت دو سال می باشد،همانطور که در تصویر مشاهده می کنید نرم افزار زمان پایان را 12/99 نشان می دهد.

فاز ساخت

فاز ساخت

فاز بهره برداری(تولید)

یکی از بخش های برنامه ریزی زمانی پروژه نرم افزار کامفار فاز بهره برداری می باشد.در این بخش نرم افزار کامفار بر اساس زمان پایان فاز ساخت ،فاز شروع را محاسبه می کند و ما فقط باید مدت زمان فاز بهره برداری و فاز اولیه بهره برداری را وارد کنیم و نرم افزار به صورت خودکار زمان پایان این فاز را برای ما محاسبه می کند.

فاز اولیه بهره برداری:برخی از پروژه ها قبل از شروع فاز بهره برداری مدت زمانی را برای تست و آزمایش کارخانه اختصاص می دهند.برای نمونه در صنایع پتروشیمی مدت زمانی را جهت تست و  آزمایش های اولیه به فاز اولیه بهره برداری اختصاص می دهند.

سال مرجع:سال مرجع سالی است که برخی از نتایج محاسبات نرم افزار بر مبناب این سال است.به طور معمول سال مرجع را حداقل یک سال بعد از زمانی که کارخانه به حداکثر ظرفیت تولید می رسد در نظر می گیرند.

همانطور که مشاهده می کنید با توجه به زمان پایان فاز ساخت(12/99)نرم افزار زمان شروع فاز تولید را 1/100  در نظر می گیرد.و مدت زمان فاز ساخت را 10 سال وارد می کنیم و فرض می کنیم کارخانه 3 سال بعد از تولید به حداکثر ظرفیت می رسد بنابراین زمان مرجع را 12/103 در نظر می گیریم.

فاز بهره برداری

فاز بهره برداری

ساختار برنامه ریزی زمانی

در این بخش مشخص می کنیم که برنامه ریزی زمانی در فاز ساخت چگونه باشد(سالانه،شش ماه،فصلی ،ماهانه،طبق نظر کاربر).

معمولا برنامه ریزی زمانی را سالیانه در نظر می گیرند.

ماه تراز نامه:جهت برخی از محاسبات مانند تهیه صورت سود و زیان باید ماه تراز نامه را مشخص کنیم.معمولا ماه تراز نامه را 12 در نظر می گیرند.

 

جهت مشاهده ی ویدئو برنامه ریزی زمانی پروژه در نرم افزار کامفار کلیک کنید.

جهت سفارش پروژه یا مشاوره  طرح توجیهی کلیک کنید.

Summary
Review Date

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا