رفتن به محتوای اصلی
09016089784 info@bqrsc.com
مدل درآمد و تامین سرمایه در نرم افزار کامفار

مدل درآمد و تامین سرمایه در نرم افزار کامفار

مدل های درآمد

در طرح های اقتصادی از مدل های درآمد و روش های مختلفی جهت دریافت وجه پس از فروش محصول وجود دارد.

از جمله ی این روش ها می توان به روش های فروش مستقيم ،اجاره به شرط تمليک / فروش اقساطي،حق امتياز استفاده ازمحصول ،پيش فروش ،فروش مدت دار (وعده) و …..

در نرم افزار کامفار در مبحث فروش محصول علاوه بر موضوع حجم و قیمت محصول دو مورد مالیات غیر مستقیم و یارانه  نیز در نظر گرفته می شود.

یارانه یا سوبسید شکلی از کمک مالی است که به یک تجارت یا بخش اقتصادی پرداخت می‌شود. و یا به عبارت دیگر اعطاء کمک مالی به روی یک کالا یا خدمتی که به مردم داده می‌شود جهت افزایش رفاه عمومی جامعه.

یارانه معمولا در رابطه با تولید محصولاتی مانند شیر مطرح می شود.شما مثلا قیمت واقعی یک شیر را 5000تومان در نظربگیرید.دولت مبلغی(مثلا 1000تومان)را خود به کارخانه تولید کننده شیر پرداخت می کند و کارخانه شیر را با قیمت 4000تومان به مشتری عرضه می کند.

مالیاتی غیر مستقیم مالیاتی  است که با واسطه و به طور غیرمستقیم از شهروندان گرفته می‌شود. مالیات غیرمستقیم درشکل‌های گوناگونی قابل پیاده شدن می‌باشد و پرداخت آن نیز با اینکه بر دوش همگان می‌باشد ولی محسوس نیست و به طور معمول عموم مردم وجود آن را احساس نمی‌کنند.

مالیات غیر مستقیم در رابطه با تولید محصولاتی که دارای ضرر است مانند سیگار مطرح می شود.مثلا قیمت واقعی یک پاکت سیگار را 9000تومان در نظر بگیرید.دولت می گوید به دلیل اینکه مصرف سیگار در طولانی مدت موجب بیماری می شود،چون دولت باید برای بیماری شخص هزینه کند،پول این هزینه را تحت عنوان مالیات غیر مستقیم از مصرف کننده می گیرد.(مثلا مصرف کننده باید 1000تومان اضافه تر پرداخت کند).

مایات

روش های تامین سرمایه در طرح های اقتصادی

روش های مختلفی جهت تامین سرمایه در طرح های اقتصادی وجود دارد.بخشی از این سرمایه از طریق آورده های نقدی سهامداران  و بخشی دیگر از طریق وام های دریافتی از بانک تامین می شود.

افرادی که در بحث امکان سنجی کار می کنند باید با استفاده از تجزیه و تحلیل های مختلف با استفاده از معیار های (دوره ی بازپرداخت،نرخ بهره و…) وام های مناسب را جهت تامین سرمایه انتخاب کنند و به سرمایه گذار پیشنهاد دهند.

جهت مشاهده ی ویدئوی تخصصی آموزش کامفار مرتبط با مدل های درآمد کلیک کنید.

جهت سفارش پروژه یا مشاوره  طرح توجیهی کلیک کنید.

 

 

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا