رفتن به محتوای اصلی
09016089784 info@bqrsc.com
تعریف پروژه در نرم افزار کامفار

تعریف پروژه در نرم افزار کامفار

تعریف پروژه در نرم افزار کامفار

بخش تعریف پروژه در نرم افزار کامفار از شش قسمت تشکیل شده است که در زیر به طور مجزا هر شش بخش را مورد بررسی قرار می دهیم.

عنوان پروژه

در این قسمت عنوان پروژه مورد نظر باید نوشته شود.

شرح پروژه

در این قسمت معمولا اطلاعات کلی طرح مانند مکان،ظرفیت،سرمایه گذاران و… نوشته می شود.

زمان ورود داده ها

زمان ورود داده ها ی طرح در این قسمت نوشته می شود تا در صورت تغییر هریک از داده ها(مثلا تغییر ارزش ارزی)با توجه به زمان ورود داده ها تغییرات لازم در داده ها ایجاد شود.

طبقه بندی پروژه ها

پروژه ها در نرم افزار کامفار به دو قسمت  پروژه های جدید و پروژه های در حال توسعه تقسیم می شوند که ما فقط می توانیم یکی از این دو گزینه را انتخاب کنیم.همچنین در صورتی که پروژه م دارای بیش از یک سرمایه گذار باشد گزینه پروژه های مشارکتی را نیز باید انتخاب کنیم.

گزینه ی روش توسعه پاک نیز می تواند انتخاب شود ولی معمولا در پروژه های موجود حال حاضر ایران انتخاب نمی شود.در جهان سازمان هایی وجود دارند که میزان آلودگی هر کارخانه را اندازه گیری می کنند و در صورتی که میزان آلودگی ها از حد مجاز عبور کنند،کارخانه ها می توانند به جاب پرداخت جریمه،اقدام به فعالیت هایی مانند ایجاد فضای سبز و…. کنند.

میزان تحلیل ها

میزان تحلیل ها در کامفار به دو قسمت  تحلیل مالی و تحلیل اقتصادی مجزا می شود وبه دلیل اینکه  معمولا پروژه ها خصوصی می باشد از تحلیل مالی استفاده می کنند.

ویژگی های خاص پروژه

این بخش از قسمت های تحلیل مرکز هزینه،تخصیص هزینه ها و تورم تشکیل شده است.

تحلیل مرکز هزینه:جهت تسلط بیشتر بر هزینه ها آن را به شش قسمت(تولید،انبار،اداری،خدمات،بازاریابی،محیط)می کنند.

تخصیص هزینه:جهت تعیین قیمت تمام شده ی محصولات تولیدی باید این گزینه را انتخاب کنیم.(این گزینه وقتی انتخاب می شود که تعداد محصولات تولیدی ما بیش از یک محصول است).

تورم:در صورت انتخاب این گزینه تورم به روی هزینه ها و درآمد های طرح اعمال می شود.معمولا این گزینه را انتخاب نمی کنیم چون میزان تورم به روی هزینه و درآمد در کشور ما یکسان نیست.(تغییراتی از قبیل تغییر قیمت فروش محصولات را می توانیم در قسمت های دیگر به صورت دستی اعمال کنیم)

تخصیص هزینه در کامفار

تخصیص هزینه در کامفار

 

جهت مشاهده ی ویدئو تعریف پروژه در نرم افزار کامفار کلیک کنید.

جهت سفارش پروژه یا مشاوره  طرح توجیهی کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا